اخرین مطالب اطلاعیه بیانیه ها

نه به حضور جواد ظریف در اروپا

۲۱ امرداد

نه به جمهوری اسلامی

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد یادآور می شود، وزیر امور خارجه  جمهوری اسلامی که نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی را برعهده دارد از سوی وزارت خزانه داری آمریکا دو هفته پیش در فهرست تحریم ها قرار گرفته است. جواد ظریف در جایگاه سخنگوی حکومتی است که به طور سیستماتیک فساد گسترده تولید می کند و بطور سیستماتیک بر شهروندان ایرانی ستم روا می دارد.

زنان که نیمی از جامعه ایران را تشکیل می‌دهند، در طول چهار دهه حکومت جمهوری اسلامی از بزرگترین قربانیان آن بوده‌اند. در حالی که زنان ایرانی برای به دست اوردن حقوق بنیادین خود مبارزه می کنند، مژگان کشاورز، منیره عربشاهی و یاسمن آریانی، از معترضان به حجاب اجباری که در زندان به‌ سر می‌برند، مجموعاً به ۵۵ سال زندان محکوم شده‌اند. نسرین ستوده وکیل و مدافع حقوق بشر  به ۳۸ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. محمد جواد ظریف از رسانه های ازاد کشورهای دمکراتیک سوء استفاده کرده و به دروغ می گوید که حجاب جزء فرهنگ ایرانیان است.

شهروندان بهایی دستگیر و مورد ازاد و اذیت قرار می گیرند و حتی در قبرستان نیز در امان نیستند و همچنان به طور متناوب، شاهد ممانعت از تحصیل دانشجویان و پلمپ مغازه و محل کسب بهاییان هستیم. محمدجواد ظریف، در جلسه شورای روابط خارجی در نیویورک به آشکارا دروغ گفت که «ما مذهب بهاییت را به رسمیت نمی‌شناسیم اما این یک عقیده است. یک نفر می‌تواند اگنوستیک باشد، کسی می‌تواند آته‌ئیست باشد. ما نمی‌رویم آنها را به خاطر آته‌ئیست بودن‌شان به زندان بیندازیم.»

در حالى که مأموران امنیتى حکومتی براى گرفتار کردن همجنسگرایان در فضای مجازی تور پهن می‌کنند و رفتارهاى بسیار خشن، رسوا و تحقیرآمیزى با انها دارند. جواد ظریف به دروغ ادعا می کند که همجنسگرایان هم در نحوه زندگی تا جایی که محدود به چهاردیواری خودشان باشد آزادند…

ظریف در مصاحبه با چارلی رز در ۲۹ آوریل ۲۰۱۵ گفت که «ما در ایران کسی را به خاطر عقیده‌اش زندانی نمی‌کنیم.» در حالی که دکتر احمد جلالی شهروند سوئدی ایرانی در استانه اعدام در زندان های مخوف جمهوری اسلامی است. نازنین زاغری شهروند ایرانی – بریتانیایی را به گروگان گرفته اند.

محمدجواد ظریف آذر ۱۳۹۶ مدعی شد که «ما این موضوع را به صراحت اعلام کرده‌ایم که این تسلیحات را در اختیار یمن قرار نداده‌ایم.» در حالی که مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار به صراحت در یک سخنرانی در هیئت سید الشهدا در مورد جنگ حوثی‌ها با عربستان سعودی می‌گوید: «یک راه بیشتر نداشتند. بزنند نیروی هوایی عربستان را زمینگیر کنند. چه می‌خواست؟ موشک زمین به زمین. و این مطلبی است که ما فراوان داریم و اون بنده خداها نداشتند.»

جواد ظریف او نه تنها نقض سیستماتیک حقوق شهروندان ایرانی و فعالیت های تنش زای حکومت علی خامنه ای را انکار نمی کند که با انحراف قوانین ضد بشری جمهوری اسلامی، سعی می کند تا آنها را عادی سازی کند.

در ماه گذشته ۱۴ کنشگر مدنی و سیاسی خواستار استعغای علی خامنه ای، انحلال جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات آزاد برای دستیابی به حکومت سکولار دمکراسی شدند و ۱۴ فعال زن در داخل ایران با همین خواسته ها ببانیه دیگری را منتشر کردند. خواست نشکیل یک ائتلاف ملی اینچنین با پشتیبانی های ایرانیان داخل و خارج در چارچوب بیانیه های ۱۴ نفره در جریان است که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعضای اولیه این بیانیه را به طرز وحشیانه ای بازداشت و زندانی می کنند.

رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، کنشگر مدنی و سیاسی، نمایندگان کارگری، سندیکایی و سایر اصناف را بازداشت کرده است.

شورای ملی ایران برای انتخابات ازاد به همه دولت های اروپایی، سوئد، نروژ، فرانسه و … یادآور می شود که حضور وزیر خارجه حکومت تروریست پرور و ضد بشری در کشورهای دمکراتیک توهین به مبارزان حقوق بشر و ازادیخواهانه در ایران و اهانت به شهروندان کشورهای دمکراتیک است. حال که او به بزم مذاکره با دولت های اروپایی می رقصد، شما نیز نقض سیستماتیک حقوق شهروندان ایرانی را محوریت مذاکره با وزیر خارجه جمهوری اسلامی قرار دهید.

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد براین باور است که هیچ راهی برای بازسازی و نوسازی این رژیم وجود ندارد. ما مخالف هرگونه خشونت و جنگ هستیم و مخالف مذاکره و معامله با عوامل جمهوری اسلامی هستیم. تنها راه پشتیبانی دولت های دمکراتیک از مردم ایران و مشارکت جدی در  کارزار ائتلاف بین المللی با نیروهای دمکراسی خواه ایرانی برای گذر از نظام تئوکراتیک فاسد جمهوری اسلامی و دستیابی به دمکراسی سکولار در ایران است.

ما خواهان گذر از حکومت جمهوری اسلامی هستیم و در پی برپایی انتخاباتی آزاد خواهان برپایی مجلس موسسان متشکل از نمایندگان مردم ایران برای تدوین قانون اساسی نوین مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر، دمکراسی و سکولاریسم هستیم.

 به کارزار ائتلاف بین المللی با نیروهای دمکراسی خواه ایرانی بپیوندید که تاریخ بزرگترین گواه بشریت است.

پاینده ایران و ایرانیان

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد