اخرین مطالب بیانیه ها

بیانیه شورای ملی ایران در محکومیت اظهارات دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی در انکار فاجعه انسانی هولوکاست

بیانات اخیر دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی در نیوزلند مبنی بر دروغ بودن هولوکاست و انکار کشتار یهودیان در زمان جنگ جهانی دوم و همچنین برنامه نابودی کشور اسراییل، بار دیگر تکرار مواضع آپارتاید مذهبی حاکم بر ایران در طی سی و هشت سال گذشته بود. این ادعای شرم آور بارها از سوی رهبر حکومت و مهره های کوچک و بزرگ جمهوری اسلامی بیان گشته است.

در حالی که اسناد بسیاری مبنی بر این فاجعه بشری موجود است و همچنان قربانیانی از آن نسل رنج کشیده در بین ما زندگی می کنند. این گونه بیانات غیرانسانی و نیز ادعای نابودی یک کشور چند میلیونی که عضو رسمی سازمان ملل متحد است، تنها برای ایجاد تنش و سیاست های دشمن ستیزانه با جهان است. انکار هولوکاست از سوی مقامات جمهوری اسلامی، توهین به جامعه بشری و همه قربانیان این برهه از تاریخ است. همچنان دیری نگذشته که الیزر الی ویزل، نویسنده، فعال سیاسی، برنده جایزه صلح نوبل و از بازماندگان هولوکاست، چشم از جهان فرو بسته است. الیزر ویزل، از سال ۱۹۹۸ تا پایان زندگی‌اش سفیر صلح سازمان ملل، در موضوع حقوق بشر بود و همه عمر برای برابری بین انسان ها تلاش کرد.

سیاست های به آتش کشیدن پرچم کشورها، توهین به دیگری و انکار فجایع بشری، تحریف تاریخ، صدور تروریسم و ایجاد بحران در ذات این حکومت ضد بشری نهادینه شده است. از یک سو در قانون اساسی جمهوری اسلامی ماهیت نژاد پرستانه و تبعیض گذار بشری این رژیم به شفافیت دیده می شود. از سوی دیگر بنیان گذار جمهوری اسلامی، روح الله خمینی و جانشین وی علی خامنه ای رهبر کنونی حکومت، رسما ادعای نابودی اسراییل را داشته و با نوشتار شعار «اسراییل را محو می کنیم» بر موشک های جنگی تنها به دنبال تنش زایی و ایجاد بحرانی دیگر برای حفظ نظام آپارتاید جمهوری اسلامی هستند.

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد یادآور می شود که ایران همواره سرزمین صلح و بشردوستی بوده و مردم ایران هیچ ربطی به سیاست های ضدبشری جمهوری اسلامی ندارند. همچنان کورش بزرگ که مردمان یهود را آزاد کرد و با احترام به سرزمین خود بازگرداند، در دوران معاصر تاریخ ایران، پس از کشتار یهودیان توسط حکومت نازی هیتلر، بار دیگر ایران در حکومت رضاشاه بزرگ با میزبانی مردمان یهود از اروپا شرایط آسایش و امنیت را برای آنها پدید آورد و دولت ایران اعلامیه بالفور را به اجرا گذشت. همچنین در دوره محمدرضا شاه پهلوی، همانند دوران داریوش اول شرایط آسایش و امنیت برای یهودیان و همه شهروندان بهایی و دیگر باورها فراهم آورده شد و ایرانیان در کنار یکدیگر از رنگین کمان باورها در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دوران طلایی را سیر می کردندکه با رویداد انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ گویی زمان در تاریخ متوقف شد.

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد ضمن محکوم کردن این اظهارات، بار دیگر توجه جامعه جهانی را به لزوم  برگزاری یک انتخابات آزاد در ایران جلب می نماید. مابراین باوریم که جهان آزاد و منطقه خاورمیانه پس از استقرار یک حکومت سکولار دمکرات در ایران، از سرطان کشنده جمهوری اسلامی رهایی خواهند یافت و ثبات و صلح جهانی به برقراری صلح و آسایش برای ملت ایران رابطه تنگاتنگ دارد.

پاینده ایران

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد

 

“I swore never to be silent whenever human beings endure suffering and humiliation. We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. Sometimes we must interfere. When human lies are endangered, when human dignity is in jeopardy, national borders and sensitivities become irrelevant. Whenever men and women are prosecuted because of their race, religion, or political views, that place must–at that moment–become the center of the universe.” Eliezer (Elie) Wiesel