کاندیدهای دفتر سیاسی شورای ملی ایران – مهر ماه سال ۱۴۰۰

 
 
 
رضا پیرزاده
منتخب دفتر سیاسی در هیئت اجرایی، رابط کمیسیون بین الملل و آشتی ملی
 
 
 
 
کارشناس امور سیاسی و اقتصادی و کنشگر سیاسی از همان روز نخست برای بنیان شورای ملی ایران با شما گرامیان همراه بوده ام. همچنان براین باورم که نهاد .شورای ملی ایران، نقش محوری در تغییر برای گذر از جمهوری اسلامی به سوی برقراری دمکراسی در ایران ایفا خواهد کرد. 
 
 

 

 

نازیلا گلستان

نماینده ویژه شورای ملی ایران در امور حقوق بشر و منتخب دفتر سیاسی در هیئت اجرایی، رابط کمیسیون نافرمانی مدنی
 
 
 
 
 
 
کارشناس سیستم های اطلاعاتی، استراتژی و مدیریت فرایند تصمیم گیری، بیش از ۱۵ سال سابقه کار در بخش تحقیقات و هفت سال مشاوره در ارتباط با استراتژی منطقه ای،کنشگر سیاسی و مدنی از جنبش دانشجویی تا به امروز. با هدف برقراری ارزش های منشور کنونی هفده ماده شورای ملی ایران از جمله حقوق بشر، لاییسیته، دمکراسی، برابری حقوق جنسیتی، آزادی بیان، آزادی باورها، آزادی اندیشه، آزادی مطبوعات، آزادی سندیکاها، لغو اعدام در قانون اساسی نوین کشورمان از طریق برگزاری انتخابات آزاد، سالم و عادلانه برای دستیابی به دمکراسی پایدار در ایران، به تلا ش و مبارزه خود ادامه خواهم داد. 
 
 

 
 
 
 
زرین محی الدین
مسئول مرکز اداری شورای ملی ایران، رابط کمیسیون حقوق بشر
کارشناس مدیریت  و مدیراجرایی شرکت کانادایی، برنده جایزه الماس از ملکه انگلستان برای فعالیت های حقوق بشر، کنشگر سیاسی و حقوق زنان
 
 
 
از همان روزهایی که بسیاری از هم میهنانم در جو انقلاب زده، خواسته و ناخواسته همراه روح الله خمینی شدند،‌در صف مبارزه برای جلوگیری از این رویداد تلخ در کنار دکتر شاپور بختیار حضور داشتم و تا به امروز لحظه ای درنگ در مبارزه با جمهوری اسلامی نداشته ام.
روز هشتم مارس ۱۳۵۷ به همراه زنان کشورم در گردهمایی اعتراضی به حجاب اجباری و دیگر گردهمایی های اعتراضی شرکت داشتم و مانند میلیپون ها ایرانی دیگر مجبور به ترک وطن شدم. از آن روزها که ۳۸ سال می گذرد تا به امروز بخشی از روحم را در ایران گذاشتم و همچنان به مبارزه برای شکست جمهوری اسلامی و ارزش های ضدایرانیش ادامه خواهم داد.

 
 
 
 

 

 

نوشین مشکاتی

رابط کمیسیون محیط زیست و فرهنگ

 

 

 

سی سال پیشه شغلی در صنعت هوا- فضایی در آمریکا، نخستین بانوی ایرانی- آمریکایٔی منتخب “انجمن آموزش و پرورش بورلی هیلز”، عضو فعال “کمیسیون ترافیک و پارکینگ شهر بورلی هیلز” و معاون رییس “شورای ویژه تکنولوژی شهر بورلی هیلز”، عضو هییٔت مدیره سازمان غیرانتفاعی دختران شعبه لوس آنجلس “سازمان غیرانتفاعی
دختران”، عضو” شورای آموزش و پرورش” و “کمیته نوروز” بنیاد فرهنگ ، عضو “بنیاد زنان ایرانی – آمریکایٔی” و “گروه زنان بینشی(آینده نگر)” است.

کنشگر سیاسی: در شروع دوران جوانی به آمریکا برای ادامه تحصیل سفر کردم که با فاجعه ۱۳۵۷ در ایران مواجه شدم، هرگز دربرابر جنایاتی که علیه هم میهنانم در ایران روا شد سکوت نکردم و از همان روزهای تلخ فعالیت های سیاسی خود را برای برقراری حقوق شهروندی در ایران از بنیاد سازمان گاما تا پیوستن به شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد در الویت زندگی خود قرار دادم. باور دارم که دست در دست هم و به ویژه تقویت جنبش زنان در ایران می تواند تغییرات بنیادین برای ایرانی آزاد و سربلند به ارمغان آورد.


 

 

امیر حسین مهدی ایرایی

منتخب دفتر سیاسی در هیئت اجرایی، رابط کمیسیون نافرمانی مدنی، آشتی ملی
 
 
 
 
 
پزشک، خدمتگزار سابق نیروهای هوایی ایران که به دلیل نافرمانی از ارزش های ضدملی ایران دستگیر و پس از تحمل زندان و شکنجه به اجبار وطن را ترک کردم.
 

 
 
 
کورش قاسمی
 
 
 
 
 
من کورش قاسمی میاندهی هستم درسیدنی و راننده کامیون ۱۹۷۶ تاریخ تولد . شروع به کار و عضویت من  باهمکاری آقای  بهروز احسانی بوده من تقریبا تمامی دعوت به تظاهرات که بر پایه ازادی حق رای واحترام به تمامی اقوام و تمامیت ارضی ایران بوده رو شرکت کردم وبارها بارها برای اعتراض به سیاست های نابودکننده رژیم دست به تظاهرات  در کامبرا مقابل سفارت زدیم   
 
 

لطفا دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 Replies to “کاندیدهای دفتر سیاسی شورای ملی ایران – مهر ماه سال ۱۴۰۰

 1. هرگونه ارتباط با سفارتخانه ها یا نماینده ها کشورهای تاثیرگذار با گفتن تبریک سال نو یا روزهای ملی آن کشور برای بیشتر شناسایی شدن سازمان به عنوان ی اپوزوسیون فعال بدون شک دراینده نقل و انتقال قدرت چند ضلع دارد که یکی آن حمایت دوستان منطقه ایی و بین الملی ماست

  1. با شما همسو هستم، روابط خارجه تاثیر مستقیم بر روابط سیاست داخلی دارد. حتی در سطح گروه های سیاسی خارج از کشور این مهم می بایست در نظر گرفته شود تا ما بتوانیم صدای مردم ایران را منعکس کنیم

   بامهر

   1. همان طور که میدونیم گفتگوهای اتمی دوباره به جریان افتاده آیا موافق هستید ی بیلبورد برای چند روز روز کنیم در نزدیکی محل گفتگوها (برای رساندن هرپیامی به مذاکره کنندگان با جمهوری اسلامی )

 2. گفتمان ملی

  در راستای پیوستگی و همبستگی ملی، برای گذار از حاکمیت دین مدار و دزدسالار جمهوری اسلامی، و مهم تر از ان، دستیابی ملت ایران به حاکمیت ملی مبتنی بر دموکراسی جهان گرا، نیازمند گسترش گفتمان ملی است. اهمیت گسترش گفتمان ملی، در مرحله گذر از قانون اساسی کنونی برای برپایی یک همه پرسی و رفراندوم ملی، در خشونت پرهیزی بین مخالفان تا موافقان شرایط کنونی است.
  بسیاری بر این باوریم که نیروهای حکومتی به اذن رهبری، به خشونت امیزترین شکل ممکن با مردم معترض برخورد خواهند کرد. به باورم سختی کار همین جاست، ما می بایست بتوانیم با گسترش گفتمان ملی، ریزش درون نظام در نهادهای گوناگون از جامعه روحانیت تا نیروهای ملسح را بیشتر کنیم.

  بدون شک، اراده ملی برای ایران اینده در صلح و دوستی، ایرانی که در ان قانون قتل حکومتی و اعدام و شکنجه کاملا برچیده شود. هیچ کس به سبب باور سیاسی و عقیدتی و یا حرفه ای خود زندانی و دستگیر و سرکوب نشود. ایرانی که سندیکاها و نهادهای غیردولتی ازاد باشند، هیج شهروندی به سبب جنسیت و باورش در حاشیه نماند. و همگی در برابر قانون مدنی برابر باشیم. تضمین چنین ایرانی می تواند بسیاری از نیروهای وابسته حکومتی را از بدنه پوسیده این نظام فاسد جدا کند.
  آلترناتیو درون ایران می تواند در این برهه از زمان نقش بسیار مهم و به سزایی را ایفا کند و برماست که صدای انهاباشیم و انعکاس اراده انها به جامعه جهانی باشیم. برما شهروندان خارج از کشور است که هم آوا و هم آهنگ با فشار حداکثری بر مقامات کشورهای خود که در ان امروز سکونت برگزیده ایم، نقض حقوق بشر در ایران را هر روز یاداور شویم.

  پاینده ایران و ایرانیان
  نازیلا گلستان

دیدگاهتان را بنویسید