اخرین مطالب پیام ها

سانچی را بی گمان به خاطر می سپاریم

۲۴ دی ماه

هم میهنان گرامی،

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد، رخداد دردناک و دلخراش جان باختن سرنشینان نفت کش سانچی را به خانواده و بستگان آنها، به کارکنان وزارت نفت و به ملت بزرگ ایران تسلیت می گوید. به رغم تلاش تکاوران نیروی دریایی ایران و اقدام نیروهای غیرایرانی برای نجات سرنشینان نفت کش سانچی پس از هشت روز در شراره های آتش، در نهایت تاسف، ایران بار دیگر به سوگ نشست.

در دورانی که اخبار قتل عام شهروندان ایرانی از گوشه و کنار ایران منتشر می شود، از آتش سوزی ساختمان پلاسکو، کشته شدن هزاران شهروند ایرانی به دلیل عدم رعایت کد زلزله در نوار غربی کشورمان کرمانشاه و جانباختن و کشته شدن آزادیخواهان خیزش اخیر مردمی تا پایان مرگبار سانچی، همه این رویدادهای تلخ بر حافظه تاریخی ایران حک می شود.

برهمگان آشکار است که مسئولین جمهوری اسلامی به این فاجعه نیز بار دیگر پشت خواهند کرد، از پلاسکو تا کرمانشاه و از آشغال خواندن مردم ستمدیده در خیزش اخیر توسط کاظم صدیقی امام جمعه تهران تا هشت روز در آتش سوختن سرنشینان نفتکش ایرانی و همچنان ملت ایران می بایست هزینه بی کفایتی حکومت دزدسالار و فسادپرور را پرداخت کنند.

نفتکش ایرانی با مالکیت شرکت «برایت» جمهوری اسلامی، حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد با کشتی باری هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی ۶۴ هزار تن غله، طعمه شراره های آتش شد. کشتی باری چینی که حامل غلات آمریکایی بود، آسیب جزیی دید و ۲۱ خدمه آن که همگی اتباع چین هستند، نجات یافته اند.

پیش از این گفته شده بود، در صورتی که سرنشینان در موتورخانه نفتکش که در زیر آب قرار گرفته، مستقر شده باشند، احتمال زنده بودنشان وجود دارد و اما ناگهان جعبه سیاه پیدا می شود و به سادگی نام ۳۲ نفر سرنشین منتشر می شود و نفت کش غرق در آتش این بار به زیر آب ها می رود و قصه غصه دیگری در اعماق زمین فروکش می کند.

بدون شک، آن روز نزدیک است که در دادگاه های صالحه به پرونده یکایک آنها که در مقام های حکومتی و دولتی از مسئولیت شانه خالی کردند و تنها از کسب قدرت حساب های بانکی خود را در چهارگوشه جهان پربار کردند، رسیدگی شود.

به بزرگداشت ناموران ایران زمین، نام و یاد یکایک سرنشنیان نفت کش سانچی را گرامی می داریم.

مجید قصابی عروجی، کاپیتان

فرید محبی، سرمهندس

مجید نقیان، افسر اول

حسین جهانی هل‌آباد، افسر دوم

احسان ابولی قاسم‌آبادی، افسر دوم

میلاد عنایتی، افسر سوم

حامد بهاری هشکوایی، مهندس دوم

محمدرضا رضازاده ماسوله، مهندس سوم

مهدی سادگی، مهندس سوم

حسن رومیانی، مهندس چهارم

محمد کاووسی تکاب، افسر تدارکات

بهرام اتحاد، افسر برق

عبدالغنی سامری، سرملوان

ابوذر نظامی، کمک سرملوان

سیدجواد حیدری، ملوان یکم

محمدساجب علی میریدها، ملوان یکم

محمدهارون راشید، ملوان یکم

علیرضا نجفی‎فر، ملوان دوم

علی حیدریه کهن، ملوان دوم

بهرام پوریانی، تعمیرکار

یاور افشاری، روغن‌کار

میلاد آروی، روغن‌کار

مسلم علیزاده نودهی، روغن‎کار

عبدالکریم بشارتی‌پور، سرآشپز

امید ضیایی، کمک سرآشپزایوب مظفری عبدگاه، مهماندار

احسان فرجی، مهماندار

سعید دهقانی، دانشجوی عرشه از دانشگاه خارگ

پوریا عیدی‌پور، دانشجوی عرشه از دانشگاه خارگ

سجاد عبداللهی، دانشجوی عرشه از دانشگاه خارگ

محمد پیریائی، دانشجوی موتور از دانشگاه صنعت نفت محمودآباد

ساقی فعال، همسر حسین جهانی هل‎آباد.

 

پاینده ایران و ایرانیان

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد