بیانیه ها

بیانیه شورای ملی ایران در آستانه سالگرد بیست و دوم بهمن

بیانیه شورای ملی ایران برای ارسال به مطبوعات

دانلود پی دی اف

در روز ۲۲ بهمن نهال زهرآگینی به بار نشست که کسی گمان نمی کرد در زمانی نزدیک به سه دهه از باغ های زیبای ایران و طبیعت دوست داشتنی این سرزمین اهورایی خارزاری اهریمنی بجا بگذارد.

کسی گمان نمی کرد این دیوزاد چنین ناگهان در سه دهه، با سوء استفاده از منابع مالی میهن به هیولایی چند سر بدل شود و در همه نا آرامی های خاورمیانه دست داشته باشد، منابع کشور را طوری به تاراج بدهد که پول ملی به پشیزی نیارزد، میزان سقوط ارزش های اخلاقی رکوردی باشد در جهان.

در روز ۲۲ بهمن، پدران این انقلاب و همراهان نخستین «آیت الله هیچ»، که در میان  هیاهوی رسانه های جهان از هواپیمای ایرفرانس پیاده شدند، هیچ فکر نکردند که کشور را چگونه می خواهند اداره کنند، مگر اقتدا به فقیهی که برخلاف ادعای خود می خواست گورستانهای کشور را آباد کند.

انقلاب اسلامی به راستی قلب و وارونه کردن ارزش ها بود. ارزش هایی که مردم ایران در دوران مشروطه برای آن خونها داده بودند:

  • گذرنامه ای که تا پایان دهه پنجاه خورشیدی در بسیاری از کشورهای جهان ارج داشتاکنون در پایین ترین رده اعتباری در میان گذرنامه ها قرار دارد.
  • کشوری که بهای روز نفت را به جهان دیکته می کرد امروز در زیر آوار سقوط بهاینفت توانش بریده است و ناچار تن به مذاکره داده است.
  • میزان ناهنجاری های اجتماعی از اعتیاد گرفته تا فحشا و دزدی به شدت بالا رفتهاست.
  • قشرهای محروم اجتماعی روز به روز محروم تر و ناتوان تر می شوند.
  • هنگامی که سخن از افتخارات تحصیل کرده ها و جوانان ایران می رود، آمار بلندبالایی از حضور متفکران و متخصصان ایرانی در جهان از ناسا گرفته تا شرکت های معتبر جهان خبر می دهد. آیا فرار مغزها برای کشوری که شایستگی استفاده از آن مغزها را ندارد افتخار است؟
  • در حوزه اقتصاد کار خرابتر از آن است که حتی بشود با معجزه به آن سروسامانداد. افزایش شمار کارگران بیکار، و وضع نابسامان آنان نیازی به یادآوری ندارد.

کشوری که در دهه ٥٠ کارگر وارد می کرد امروز در دهه ٩٠،  صادر کننده کارگر به دیگر کشورها است.

در حوزه هنر و ادبیات و آزادی های جوامع مدرن، انقلاب اسلامی یکی از سیاهترین دوره ها را نمایندگی می کند. وضع نشر و چاپ و آزادی بیان در پایین ترین گامه خود در دو سده در ایران قرار دارد.

انقلاب اسلامی مصداق راستین انقلاب است. اگر انقلاب را تقلیب و تقلب و وارونگی معنا کنیم.

آری اکنون در سی و ششمین سالگرد انقلاب این رخداد را به مردم ایران تسلیت می گوییم.

اکنون می توانیم به روشنی بگوییم که ۲۲ بهمن سالروز تقلب، فریب و انقلاب ارزش ها است. باشد که با همیاری همگان بتوانیم در ایران آینده سره را از ناسره و قلب را از زر بازشناسیم.